Home Tüp Bebek Hikayeleri Tüp Bebek Hikayeleri: 5 Tüp Bebek 3 Aşılama 6 Yıllık Mücadele Vol.6

Tüp Bebek Hikayeleri: 5 Tüp Bebek 3 Aşılama 6 Yıllık Mücadele Vol.6

0
tup bebek hikayeleri vol4

Nihayet aşılama tedavisine başlayacaktım.Dolma kalem gibi görünen bir iğne vardı elimde. İçinde birden fazla kullanılacak kadar ilaç vardı, ucundaki iğneyi değiştirip, çevrilen bir bölümden yapılacak günlük dozu ayarlayıp göbekten yapıyordunuz. Normal iğne görünümünde olmadığı için çok sevmiştim.

Doktor nasıl kullanacağımı tarif ederken pür dikkat dinledim, yanlış yapmayayım diye.İlk olarak günlük 37.5 luk dozla başladık. Hastane evime uzaktı, ilaç bozulur korkusuyla jet hızıyla eve gittim ilacı hemen dolaba koydum. Hergün iğne yapmaya başlamıştım, bazen çok acıyor bazen hiç acımıyordu.

Çalıştığım için iğnemi eve gelince, akşamüzeri yapıyordum.5 gün sonra ilk kontrolüm vardı. X hanım “Çok iyi tepki vermişsin ilaca” dedi, çocuk gibi sevindim. İlaç dozum 25 e çekildi.2-3 günde bir kontrollerim oluyordu. İğne yaptığım yerlerde küçük morluklar oluşmaya başlamıştı. Ama umduğumdan daha çabuk alıştım gonal f‘e. İğneden korkan ben, korkusuzca yapıyordum artık.

10 Gün sonra nihayet yumurtalar istenen büyüklüğe gelmişti.”Artık gonal f’i bırak” dediler. Çatlatma iğnesini akşam yapmam için bir saat verdiler ve bir gün sonra da gelmemiz için bir saat. Çatlatma iğnemi yaptım, bir gün sonra merkeze gittik. Eşim ödemeyi yaptı. O zamanlar fiyatlar daha uygundu 300-500 TL civarı bir şey tutmuştu.Sonra bizi başka bir semtteki bir laboratuvara gönderdiler; meğer sperm yıkama işlemi orada olacakmış, sonra biz spermi alıp gelecekmişiz.

Duyunca şok olduk. Eli mahkum gittik, işlemler yapıldı. Yıkama işlemi yapılan spermi bir tüpe o tüpü de bir zarfa koyup verdiler.Haziranın en sıcak günleri…”Koltuğunuzun altına koyup götürün yoksa bozulur!” diye bir de korkuttular. Eşim son gaz hastaneye sürdü arabayı ama aksi gibi trafik yoğun. Hastaneye varmamız 40 dk sürdü. Soluk soluğa vardık,bu sefer de X hanım yok.

Bekle Allah bekle. Biz tabi spermler ya ölürse diye korkuyoruz. Yaşadığımız gerilimi anlatamam. Nihayet X hanım geldi. Aşılama işlemi yapıldı. X hanım 1 saat beni işlem yapılan yerde yatırdı. Sonra kalkıp eve geldik. Ama sanki arabada kırılacak tarihi eserler varmış gibi hassas arabayı sürerek.

Aşılamamı oldum, eve geldim. Bir kaç gün izin almıştım, o bir kaç gün dinlendim sonra mecbur işe başladım. Allahtan iş yerinin sakin günleriydi, yorucu geçmedi. Progestan fitilim vardı yine, onu kullanmaya devam ettim. Başlarda pek bir şeyim yoktu ama günler geçtikçe beni stres sarmaya başladı “Oldu mu, olacak mı, tuttu mu?”. Eşimse kesin oldu bu iş havasında, öyle rahat ama erken test yapmama da izin vermiyor. En ufak ağrımı sızımı yoklar oldum acaba belirti mi diye. Her yeri aradım, taradım hamilelik belirtileri neler diye. Bende olanları gördükçe sevindim, olmayanlara ise üzüldüm.

Ve test günü geldi. O güne kadar regl olmadığım için mutlu ama bir o kadar da korkak bir haldeydim. Kan sonucu çıktı ve tabiki hgc 0.1. Alışkındım bu rakama ama aşılamadan sonra görmek çok daha fazla üzdü bizi. X hanım da şaşırdı, benden bir tahlil daha istedi. Tahlil sonucu çıkınca “Bak işte bundan olmuyor, çok fazla stres yapıyorsun” dedi. Meğer baktığı kortizol seviyesiymiş, stres yaptıkça yükselirmiş ve sözde gebeliği zorlaştırırmış.

Birde DheaSO4 diye bir değerim hafif düşük çıkmış o da yumurta kalitesini olumsuz etkilermiş öyle deyip biesteron diye bir ilaç verdi. “Bunu kullan ikinci aşılamaya geçelim” dedi. Biz 1 ay ara vermek istiyorduk zaten, izin dönemime getirmek istiyorduk. Aslında eşim X hanımı hiç sevmiyordu, burda devam etmek istemiyordu ama ben bu şehrin en iyi doktoru o diye ısrar ediyordum.

Çünkü çevremdeki herkes onu tavsiye etmişti. Biesteron belki derdimize derman olur diye şimdi de dört elle ona sarılmıştım. Bu arada doktor da onayladı ya çevremde herkes “Stresten olmuyor, takma kafana” demeye başlamıştı; en nefret ettiğim cümledir bu. Kendi çocuğunu doğuran kenara geçip “Kafana takmayınca olur” diye ahkam kesiyordu. Kolay mı ki?!

Benim kafama takmamam için gidip hipnozla filan zihnimden sildirmem gerekiyordu bu düşünceyi. Haksız mıyım? Sizler kafanıza takmadan rahatça geçirebildiniz mi bu süreçleri?Sadece olan şu; uğraştıkça artık bıkıyorsun, gündemin değişmeye başlıyor ama adetin 1 gün geciksin kafanda hemen aynı şimşek çakıyor “Hamile olabilir miyim acaba?”.

Devamı Gelecek..!

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here