Merhaba biraz hikayemi anlatayım,

Biz 5 yıldır evliyiz ilk iki sene çocuk istemedik, oturduğumuz evde ısıtma vs yoktu. Sonra ev aldık taşındık, ve bir sene sonra artık bizim de çocuğumuz olsun dedik. Hemen doktora gittik hiç denemeden baştan önlemimizi alalım diye. Daha önceden araştırmıştım adetin 3. Günü gideceğimi biliyordum. Bizim evin yakınlarında akşam da çalışan bir polikliniğe gittik. Çünkü gündüz çalışıyordum. Beni muayene etti, hormon testleri istedi. prolaktinim biraz yüksek çıkmıştı. (34) ve iltahap vardı. Doktor bana iltahap için iğne verdi prolaktin için ilaç vereceğim dedi. Eşimden ürojoji doktoruna gitmesini istedi. Ürolog bizden sperm testi, kan testi ve USG istedi.

Eşim testlerini yaptırmak için hastaneye gittiğinde kafamı kurcalayan prolaktin yüksekliği için bir daha test yaptırayım dedim ve prolaktinim sınırın altında (16) çıktı.

Eşimin sonuçlarını aldıktan sonra tekrar doktorun yolunu tuttuk ve doktora siz bana test yaptığınızda yüksek çıktı ben bir daha yaptırdım düşük çıktı dedim. Laboratuvarı arayarak yanlış yapmışsınız hastaya bir daha test yapın dedi ve bir daha kan verdim orada aynı gün içinde (24) çıktı. Doktor sana ilaç vermeyeceğim dedi….

Eşimin doktoru muayene ve test sonuçlarından sonra değerlerin iyi ama daha da arttırmak için proxeed plus verdi 3 aylık.

Benim doktorum da son muayeneden sonra sizde sorun yok gidin dedi. Ne zaman geleyim tekrar dediğimde hamile kaldığında gel dedi. Biz mutlu mutlu çıktık çünkü sorunumuz yoktu sonraki ay ben hamile kalacağımı sanıyordum. Telefonuma uygulama indirmiştim yumurtlama günlerini gösteren. Denedik denedik denedik ama hamile kalmıyordum. Dedim bu doktor işi bilmiyor ben başka doktora gideceğim.

Özel bi hastanenin doktoruna gittim tekrar muayene etti çok sayıda folikül var dedi bende sevindim. Yumurtam vardı dedim kesin hamile kalıcam ilaç falan da vermedi ve ben gene regl oldum. Üçüncü gün tekrar gittim beni muayene ediyor ama bir ilaç vermiyordu. Hep 3 gün sonra 5 gün sonra gel diyordu meğer yumurta takibi yapıyormuş. Son gittiğimde yumurtan 18 mm üç gün sonra gün aşırı ilişki dedi gönderdi. Ben tekrar regl oldum. Ve yine 3. Günü doktor yolunu tuttum bana ben hastaneden ayrılıyorum seni bu konularda daha iyi olan arkadaşıma yönlendiricem dedi ve beni başka bir doktorla tanıştırdı. Regl olunca ona geleceksin o yumurtalıkta çoklu folikül konusunda çok iyidir dedi….

Devamı Gelecek..!

Tüp Bebek Hikayeleri: Sebepsiz İnfertilite Vol.2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here