Home Tüp Bebek Hikayeleri Tüp Bebek Hikayeleri: Sebepsiz İnfertilite Vol.2

Tüp Bebek Hikayeleri: Sebepsiz İnfertilite Vol.2

0
Tüp bebek tedavisi aşamasında yaşanılan tecrübeler

Ben çoklu folikülün ne olduğunu anlamıyordum ve sormuyordum iyi bir şey sanıyordum. Velhasıl yine regl oldum ve diğer doktorun bana önerdiği doktorun yolunu tuttum. Beni yine muayene etti ve sende polikistik benzeri görüntü var dedi. Ben şaşırdım ve üzüldüm tabi neydi bu polikistik over. Neden benim başıma gelmişti hani her şey güzeldi. Bana yumurtan var bir tane sana iğne vereyim onu çatlatalım dedi ve beni ovitrelle ile tanıştırdı. Biz eşimle eczaneye gittik iğneyi bize buz kabıyla verdiler koştur koştur eve gittik ve iğneyi hemen yaptık. Sanıyorum ki hemen hamile kalıcam.

Üç gün üst üste ilişki demişti doktor ve ben büyük umutlarla regl olmayacağımı beklerken yine o lekeyi gördüm. Dünya başıma yıkıldı resmen. Tekrar doktorun yolunu tuttum muayeneden sonra bana klomen verdi günde 1 tane 5 gün içecektim ve ilaç bittikten 3 gün sonra muayeneye gelecektim. Bu arada reglim hiç aksamıyordu tam günündeydi her zaman…

Muayeneye gittim tam 5 tane yumurtam vardı ve hepsi büyüktü 3 gün sonra yapmam için bana ovitrelle verdi. Aman Allahım diyordum 5 tane yumurta kesin tutacak kesin hamileyim. Günler geçmiyordu test yapıyordum ama iğnenin etkisinden pozitif çıkıyordu. Muayene günü geldi ama ben regl olmamıştım, bi heyecanla doktora gittim ve hocam ben regl olmadım dedim tabi hoca da sevindi hemen kan ver dedi. Gittim kan verdim Rabbim saat geçmiyor ve sonuç çıktı baktım 0,1 yıkıldım. Tüm hayallerim yıkıldı.

Çıktım doktorun yanına burda bişey yok dedi. Tekrar klomen deneyelim dedi, regl olunca başla tekrar dedi. Yine başladım kolmen e yine kontrole gittim. Bu defa 3 tane yumurtam vardı üçü de büyüktü tekrar ovitrelle veriyorum dedi. Ben tekrar aynı sürece girdim. İğne beni mahvediyordu her yerim şişti kasıklarım ağrıyor, midem bulanıyor, uykum geliyor yüzüm sivilce doldu. Ve ayın sonunda yine hüsran yine regl oldum…

Doktorun yolunu tuttum, hocam olmadı dedim, napalım dedi hocam bi ilaç duydum femara dedim ben onu kullanayım dedim. Doktor da olur birde onu deneyelim dedi. Bana femara verdi. Bu tedaviler sırasında kayın validem kanserdi ve tedavi görüyordu. Baktım ilaçlarının arasında femara var ondan aldım içmeye başladım, 5 gün içtim ilaç bittikten 3 gün sonra doktora gittim ve bana 2 tane çok güzel sağlıklı yumurtan var bak dedi. Şekilleri oval sanki içinden çizgi geçiyor görüyor musun böyle olunca sağlıklı oluyorlar dedi.

Ve yine ovitrelle vericem ama önce bir e2 bakalım eğer çok yüksekse iğne kist yapar dedi. Ben kan verdim sonucum 1200 çıktı çok yüksekti. Doktorum biz yine de yapalım iğneyi riski göze alıp dedi ve ben iğneyi yaptım. Tahmin edeceğiniz gibi yine o iğne sonrası süreçlerden geçip regl oldum. Regl olduktan sonra gittiğimde sana bu ay tedavi uygulamayacağım rahim filmi çektir dedi. Özel bir merkezden randevu aldım ve regin son gününden 2 gün sonra rahim filmi çektirdi. Filmi çeken merkezdeki doktor 3 gün sonra ilişkiye gir gün aşırı tüpler ve rahim temizlendiği için gebe kalma şansın çok yüksek dedi. Ben doktora sonuçlarımı götürdüğümde hiçbir sorun yok tüplerin açık dedi. Artık ara vereyim çok yıprandım dedim doktorum kendi kendine olursa olur olmazsa bi kaç ay sonra yine gelirim dedim. Oda evet biraz dinlen dedi.

Devamı Gelecek..!

Tüp Bebek Hikayeleri: Sebepsiz İnfertilite Vol.3

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here