Bu sırada kayınvalidem baya ağırlaştı, ameliyat oldu. 3 ay sonra eşimle aşılama için yine aynı doktora gittik doktor beni muayene ettiğinde 4cm kistin var bu kistle çocuk olursa çocuğu sıkıştırır sen doğum kontrol hapı başla dedi. Haydaaa nerden çıkmıştı doğum kontrol hapı. Ben bir ay içtim regl oldum ertesi ay kayınvalidem vefat etti. Biz iki ay kadar doktora gitmedik kendimize gelmek için. Sonuçta eşimin annesi vefat etmişti ona acını bırak doktora gidelim diyemezdim. İki ay sonra aşılama tedavisi başlasın diye doktora gittim. Beni muayene ettiğinde 7cm kistin olmuş ilaca hemen başla 10cm olursa göbekten alıcam dedi. Ben şok oldum çünkü ne bir ağrım nede bir adet gecikmem vardı. Doğum kontrol hapına başladım aynı anda soğan suyu, hayıt otu ve propolis başladım. Bunları içtim ama içimden o doktora gitmek gelmiyordu…

Hem çok pahalıydı hemde sanki oyalıyor gibi geliyordu. Tam 4 ay sonra cesaretimi toplayıp başka bir doktora gittim bütün tahlillerimi dosya yapıp. Bende kist vardı muayene eder misiniz dedim, muayene ettiğinde sende ne polikistik over var nede kist var yumurtalıkların ter temiz dedi. Şok oldum hani ben polikistik over hastasıydım, reglin 3. Günü gel hem tekrar tahlil yapalım hem de yumurtalarına bakalım dedi. Gittim iki tane yumurtam vardı tekrar 5 gün sonra gel dedi. Tekrar gittiğimde yumurtan 22cm ama biraz düzensiz görünüyor ya çatlamak üzere yada sağlıksız, progesteron bakalım dedi. Değer 33 çıkmıştı yumurtlayacaksın günlerini değerlendir dedi. Folik asit içmeye başla dedi.

Ben internette ovülasyon testi diye bir şey görmüştüm kaç kişi böyle hamile kalıyordu tabi bende aldım hemen aynı zamanda testte yapıyordum. Testte yumurtlamayı gördüm ve değerlendirdim. Ve yine tahmin edeceğiniz gibi hamile değildim. Regl oldum tekrar doktor yolunu tuttum doktorum bu defa femara başlayalım dedi 5 gün günde 1 tane içecektim ilaç bitiminden iki gün sonra kontrole gidecektim. İlaçlar bitti kontrol günüm geldi yine doktora gittim 2 tane yumurta vardı büyüyen ama bana biraz boyutları küçük geldi önceki tecrübelerime göre boyutları 9mm ile 6mm idi. Büyütmek için bir şey vermedi doktor. Bende şaşırıyorum iğne falan alayım diyorum hayır gerek yok diyor.

Üç gün sonra tekrar çağırdı 18mm ile 15mm olmuşlardı. 3 gün sonra tekrar çağırdı bu defa biri küçülmüştü diğeri 20mm idi. Bende iğne verecek diye bekliyorum progesteron tahlili istedi, verdim sonuç yine 32 çıktı bu yumurta çatlar iğneye gerek yok dedi. Ben yine ovülasyon testiyle kontrol ediyorum. İki gün sonra çatlamayı gördüm aynı akşam yine çağırdı beni gittim yumurta çatlamış dedi bende test yaptığımı ve gördüğümü söyledim. Değerlendir günlerini dedi gönderdi. Ertesi ay ben iş yerinden izin alamadığım için doktora gidemedim. Ama elimde test olduğu için kendim kontrol ediyordum ve 9. Günü yumurtlamayı gördüm. Değerlendirdim ve tahmin edildiği gibi yine olmadı. Bu defa hafta sonuna denk geldi ve ben doktora gittim beni görünce gebe misin geçen ay gelmedin dedi. Üzülerek değilim hocam izin alamadım dedim…

Üzülerek değilim hocam izin alamadım dedim. Gel bakalım ne âlemdesin dedi. Beni muayene etti ve ben ona geçtiğimiz ay 9. Gün yumurtladığı mı söyledim. Bana sen erken yumurtladığın için sana femara veriyorum hormonlarını baskılasın ki erken yumurtlama erken yumurtlayınca gebelik oluşması zor dedi. Yeni bir şey daha öğrendim.

Bu gün femara başla yine 5 gün 1 tane dedi. Zaten evde ilacım vardı ve femara da pahalı bir ilaçtı sevindim evdekini içerim dedim.  Bu defa femara ile birlikte folik asit, a+e vitamini, c vitamini, d vitamini, ve aspirin de içtim. İlaç bittikten sonra muayeneye gittiğimde üç tane büyük (19mm, 19,6mm ve 16,8mm) yumurtam vardı, sana iğne vermeyeceğim, yumurtaların çatlıyor iğne verirsem biraz daha büyütecek kist yapabilir dedi, iki gün sonra gel bakalım dedi. İki gün sonra gittiğimde bir yumurta küçülmüş ikisi çatlamak üzereydi. Üç gün sonra yine gel çatlama var mı bakalım dedi. Ben ovoluasyon testi yaptığımda çatlamayı gördüm, doktora gittiğimde muayene ederken biz senin yumurtalıklarını o kadar baskıladık burda 4 tane yeni yumurta var dedi, o kadar şaşırdım ki olamaz ikinciye yumurtlayacaktım, iki tane şansım vardı.

Şimdi reglime 1 gün var yarın büyük gün olup olmadığına bakacağız, ama ben kendimi hamile gibi hissetmiyorum, test yapmadım korkumdan çıkmayacak diye. Dün test alacaktım eczaneler kapandı yetişemedim, bir hayır vardır. Göğüslerim ağrıyor, kasıklarım batıyor, belim ağrıyor, ara ara kasığımda kalp atışı gibi atmalar hissediyorum. Ama yüzüm sivilce dolu ve regl olacağımı biliyorum hayırlısı artık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here