Tüp Bebek Hikayem Vol 1

0

Merhaba arkadaşlar öncelikle kısa bir bilgiyle kendimi tanıtmak istiyorum sizlere ben 25 yaşındayım 3 buçuk yıldır evliyim. Evliliğimizin ilk 4 ayı korunuyorduk bebek düşüncemiz yoktu. 4. Ayın sonunda karar verdik iki ay denedik olmadı. Sonra genel bir doktora görünmek istedik herhangi bir engel var mı gebelik için nasıl bir yol izlemeliyiz diye. Yaşadığım şehirde herkes tarafından övülen bir bayan doktora gittim. Kontrol etti hiçbir sıkıntı olmadığını aile hayatına devam etmemizi söyledi ve evliliğin bir yılı dolana kadar hiçbir şey yapamayacağını söyledi.

Hiçbir sıkıntının olmaması içimi rahatlatmıştı fakat doktor çok ilgisiz ve soğukkanlı biriydi. Neyse doktorum dediklerini uygularsam kesin hamile kalırım deyip eve gittim ve günlük yaşantıma devam ettim. Her şey güzel gidiyordu sadece adet günüm 2 gün ya erken ya da geç oluyordu ama onu bile sıkıntı etmemeye çalıştım çünkü doktorum 4 gün ileri veya öne atması normal demişti.

Her ay hamile kalacakmışım gibi bir heyecan bir sevinç bir özgüven bir kendimden eminlik anlatamam  ama her ayın sonu bir hüsran aradan bir kaç ay geçti ben doktorun söylediklerini yapmama rağmen hamile kalamadım.

Hep araştırıyorum internette ne yazıyorsa uyguluyorum tv de çıkan doktorları dinliyorum. Fakat hep sonuç kırmızı kırmızı şelale  1 yılın dolmasına yakın artık içimi bir korku sarmaya başladı “bende bir sorun var. Yok yok kesin var , öyle olmasa benimle aynı zamanda evlenen herkes hamile ben neden hamile kalamayayım ki” diyip kendimi yemeye başladım.

Evet öyle böyle bir yılı doldurduk beklenen güzel haber gelmedi. Tekrar doktora gitmeye karar verdik ve bu defa özel bir hastanede yine çok iyi ve başarılı bir bayan hoca bulduk. İlk görüşmeye gittim kontrol etti ederken de soru sordu ne kadar evlisin ne zamandır istiyorsunuz falan vs.

Baktı iyice ve dedi ki yumurtalıklarında hafif tembellik var ve çok küçük bizim kistcik dediğimiz kistler var fakat bu hamile kalmana engel değil dedi ve adeta içime su serpti sevmiştim doktorumu hanım hanımcık kibar her soruya cevap veren biriydi.

Gelelim tedavinin ilk adımına klomen vercem sana dedi sabah akşam kullanacaksın bitikten sonraki gün bekliyorum dedi. Bir umutla o heyecanla hastaneden çıkar çıkmaz aldırdım eşime ama nasıl mutluyum bir sıkıntı yok herşey yolunda kesin hamile kalçam diye. Bu arada doktora gitmeden önceki hafta evde her gün ağlıyordum rabbime yalvarıyordum.

Adeta bir sorun çıkmasın diye çok korkuyordum çünkü e bide ailenin ilk geleniyim  bende mübarek gitmişim sülalenin en büyük oğlunu bulmuşum evlencek herkes deli gibi haber bekliyor benden e tabi bende kimseye belli etmicem ya “yok hayır henüz erken istemiyoruz biz” ayakları anlarsınız.

Neyse ki korktuğum olmadı her şey yolundaydı eve gittim ilaca başladım derken kontrol günü geldi çattı. Her şeyin güzel ilerlediğini ve gebelik için tekrar ilacı kullanmam gerektiğini söyledi bir umut aldım kullandım veee kontrol günü geldi tekrar gittim yumurtalarım 19 mm olmuş gayet iyi gün aşırı aile birlikteliği dedi hiç durur muyum tabi başladık çalışmaya büyük gün yaklaştıkça yaklaştı ama sonuç hüsrannnn  çok korkmaya başladım çünkü hiçbir bilgim yok istediğin an hamile kalabilirsin kafasında birinin ne denli sarsılacagını tahmin edersiniz ki ben aşırı korkuyordum velhasıl 6 ay kullandım klomeni fakat her ay koccaman bir NEGATİF  6 ayın sonunda kontrole gittim ve eşime sperm testi istedi fakat eşim çok utandı e tabi erkeklik gururuna da yediremedi zaaarrr ben veremem sperm mperm dedi gerek yok yeni evliyiz bekleyelim dedi ve ben tedaviyi bıraktım.

Devamı yakında Takip Kalın….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here