Tüp Bebek Hikayem Vol 2

0

Arkadaşlar eşim ailenin büyüğü demiştim önceki yazımda ve eşimin 3 erkek kardeşi daha var (görümcem yok 😂 çok şanslıyım)

Kader ya iki kaynım da üst üste 3 ay aralıklarla nişanlanmaya karar verdiler iki numaranın nişanlısı İstanbul’da 3 numaralının ki de bizim memlekette sevgili kayın babacım ilk burdakini yapıp istanbula gidelim dedi ve üç numaralıyı daha erken nişanlamaya karar verdi.

Şimdi bundan bizeneeeeee der gibisiniz. O dönem eşime aman dikkat edelim de nişandan sonra olsun bebek git gel sürekli yollarda olmaz yazık günah e bende büyük gelinim oynamasam olmaz hamile kalırsam oynayamam düşüncesine büründüm (işte biz kullar hesap yaparken kaderimiz arkamızdan gülermiş) o ay sadece bir defa aile hayatı oldu iki gelinin koşuşturmaları üst üste gelince kendime bile vakit ayıramaz oldum eve gelir hemen devrilir yatardım.

Her şey bitti bütün nişan alışverişi iki geline de tabi nişan çeyizi hazırlığı osu busu derken üç numaralı kaynımın nişan haftası yaklaştı. Gelin hanıma nişan kıyafeti almaya gidilecek eee tabi kaybında sağolsun çok sever beni (yengeler sevilmez mi der gibisin) sende gel alışverişe diye tutturdu.

Mevsim olarak yazdı henüz. O sıcakta bütün abiye mağazalarına git çık git çık onu begen giysin soysun bekle aman allahım kendi nişanımda bu kadar yorulmamıştım ilk girdiğim mağazadan alıp çıkmıştım hemde hiç denemeden elticağzım kabinde deneme yaparken ben oturayım da soluklanayım dedim su aldı kaynım içtimm nasıl da susamışsam iki şişe su içtim.

Eltim çıktı abla bi bakar mısın dedi ayağa kalkmamla kendimi yere atmam bir oldu aşırı baş dönmem oldu ve adet günüme 2 hafta var ama hesap yapmıyorum istemiyorum çünkü. Neyse öyle böyle derken nişan günü geldi çattı gittik iyice bir kurtlarımızı döktük halaylar çiftetelliler falan ayağımda platform topuk ayakkabı tabii neyime çıktık ordan eve geldik hemen yattım.

Aradan bir kaç gün geçti öyle böyle derken bir gün duş almak için girdim banyoya. Ilık suyla yıkanırım normal de de yıkanırken nefesimin kesildiğini ve gözümün önünün karardığını hissettim dayanamadım kendimi kabinden dışarıya attım.  Sonra yorgunluk dedim öyle kaldı ertesi gün sabah uyandım kahvaltı yapıcam canım bişey istemiyor.

Derken annemlere gittim sağolsun en sevdiğim yemeği yapmıştı oturdum iki kaşık aldım midem bulandı ayıptır söylemesi su içicem ama su bana kokmaya başladı. Sudan bile midem bulandı bende adet dönemim diye oluyor dedim. Gerçekten de adet döneminde pek bir iştahsız olurum neyse çok hafif kahverengi akıntı geldi benden ilk defa çok şaşırdım korktum bu ne diye.

Sonra takvime baktım 3 gün var günüme annem de normaldir akıntı korkma diyip teselli etmeye çalışıyo ama ilk defa kahverengi akıntı görüyorum daha önce hiç olmamıştı bir korku sardı içimi. Öyle böyle derken eve geldim ve bir süre sonra fark ettim ki aşırı idrar sıkıştırıyor ama gidiyorum hiç bir şey yok uzanayım çok yoruldum ben dedim ayağımda çıplak zaten diye söylenmeye başladım.

Uzanırken sağ kasığıma kramp girdi sonra bi et kopar gibi agrı saplandı ve adeta nefesim kesildi. (Aklımda hiçbir şekilde bebek yoktu zaten sadece bir gün oldu ilişki tutmaz ki kafasındayım. ) ağrıya dayanamadım ayağı kalktım başım dönmeye başladı tekrar uzandım ve yine aynı agrı elimi karnıma koydum ve (ne olur tutun) dedim istemsizce.

Eşimi aradım hemen test al getir bana acil dedim saat 23.00 gibiydi eşim getirdi yaptım tek çizgi  5 dakika sürmedi elimi yıkadım gittim o da ne ikinci çizgi evet evet orda eşime seslendim “koş çabuk! Ne var burda bak bakalım eşim bakıyor ne var diyo , bak bak orda tam şurda çizgi mi o ne o evet hamileyim kesin dedim “ eşimde bozuktur falan dedi gitti tekrar bir test aldı yine yaptım ve yine ikinci çizgi var fakat çok silik.

Tabi hamileyim ben bu nasıl olur rabbimin hikmeti deyip sabaha kadar hayal kurmaya başladık. O sırada halen kahverengi akıntım var ve ben dayanamadım eşimi zar zor ikna ettim gece 01 civarı özel bi hastanenin aciline gittik kan verdim oradaki hemşire 1 saat sonra arayın dedi. Bekle bekle geçmiyor bir saat  veee bir saat doldu biz “bi 15 Dk daha bekleyelim ben eşime sen ara, o da yok sen ara” derken bir buçuk saat oldu aradım. Resmen hemşirenin ağzından çıkacak iki kelimeyi bekliyorum (tebrikler hamilesiniz) diye.

– merhaba ……. bir saat önce kan vermiştim sonucum nedir acaba?

– biraz bekleticem …… hanım  dedi veeee

 

Devamı yakında Takip Kalın….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here