Home Tüp Bebek Hikayeleri Tüp Bebek Hikayem Vol 3

Tüp Bebek Hikayem Vol 3

0

-…… hanım değeriniz 4. Bilmem kaç (şuan hatırlayamadım)

-evetttttttt ( dedim ben )

– şuan için gebelik var görünüyor fakat değeriniz düşük doktorunuza danışıp iki gün sonra tekrarlayalım dedi.

Ama ben gebelik var kısmını duymuştum gerisi boşşşşşşş evet tahmin edersiniz ki sabaha kadar uyuyamadık şunu alalım böyle yapalım aman bi süre kimse bilmesin aman şu yasak bu yasak ohooo biz iki deli girmiştik iyice havaya ama bir sorun vardı.

Dikkate almadığımız o da KAHVERENGİ LEKE sabah oldu eşim işe gidiyor ben yataktayım. Tabi aman kalkma yerinden falan diyo ben bi şımar bi şımar akşam üstü saat 15.00 civarına kadar hep istirahat halindeyim anneme söyledim kadın mutlu oldu ablama söyledim oda çok sevindi ablam yerleşme kanamasıdır korkma ayagını havaya kaldır yat dedi gün boyu o haldeydim.

Tuvalete kalkıyordum sadece ama lekelenmem koyulaştıkça korku sardı içimi. Uzanırken bir ıslaklık hissettim peçeteyi bir götürdüm ki aman allahımmmmm oda ne resmen kanama. Hemen aradım eşimi geldi doktorumu aradım tahlil sonucuma baktı kayıttan kanamam çogalıyo dedim bana hiçbir şekilde gel hastaneye demedi.

söylediklerini aktarıyorum:

-korkmana ve gelmene gerek yok değerin düşükmüş zaten kimyasal gebeliktir bu korkacak bişi yok bırak kanaman gitsin.

Ne demek korkacak bişi yok ha ne demek! Ne kadar sakin ne kadar basit içimden bir şey koptu dünyam başıma yıkıldı. Benim ama kadının umrunda değil(normal olarak) ama o an hassasım hiç birşey demeden kapattım tlf.

Başka bir hastaneye gittik bi bey doktor vardı. Ben ağlıyorum doktorun kapısının önünde hüngür hüngür ağlıyorum. Eşim yanımda sakin ol ağlama diye teselli veriyor ama sesi titriyor resmen gözlerini kaçırıyor benden onu öyle gördükçe daha çok aglıyorum. Oradaki hastaların sağolsunlar sıralarını bize verdiler ve biz içeriye girdik hemşire ultrason için hazırladı beni ama eşim bir an ayrılmadı yanımdan allah razı olsun.

Doktor bey baktı kese falan görünmüyo bi kan tahlili yapalım dedi biz kan verdik ama ben resmen adet oldum. Onu gördükçe daha çok ağlıyorum neyse sonuç çıktı değerim 2.00 bişiler çıkmıştı doktor beyde napsın adam kimyasal gebelikmiş üzülmeyin tekrar gebe kalırsınız vs vs

Ama ben duymuyorum hiç bir şekilde. Eve geldik o bi yanda ben bi yanda ağlamaya başladık eşim tekrar işe gitmek zorunda kaldı o işe gitti. Ben evde hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım ( neymiş demek ki öyle kendimizden emin olmuyormuşuz. Aman düğün var aman şimdi kaldın aman şu bi geçsin ) diye planlar yapmıyormuşuz rabbim böyle sınar işte deyip deyip ağladım.

Toparlanmam lazım benim, eşimi üzmemeliyim o üzülmesin farkettirme hiç birşey deyip toparlandım ama fiziksel olarak sadece. Öyle böyle derken geçiverdi zaman atlatmış olduk o macerayı. Tabi bu olay üzerine aradan bi kaç ay geçti bekledim herkes tekrar hamile kalırsın demişti. Baktım kalamadım e doktorumdan da aşırı soğumuştum hiçbir şekilde ilgilenmedi bi hastaneye bile çağırmadı diye ( tamam evet onların meslekleri bu hergün bizim gibi yüzlercesiyle karşılaşıyorlar onlara bu durum normal ama bize? )

Hayır arkadaş doktor hastasına karşı hassas olmalıdır. Sonuçta ben deneyimsiz tecrübesiz biriyim beni bilgilendirmeli bana destek olmalı içimi rahatlatmalı onun için sıradan ama benim için özel bir durum bu neyse aradan 3 ay geçti tekrar doktora gitmeliyim ama ona değil değiştiemeliydim.

İyi bir araştırma sonucu özel bir klinikte bir doktor bey buldum ve ona gittim. Sadece hikayeni anlat eski doktorundan bahsetme ismini de söyleme sadece senin anını merak ediyorum anlat dedi ve ben işte aradığım doktoru buldum dedim. başladık tedaviye. Onunla olan tedavi sürecimi ve tüp bebege geçiş serüvenimi bir daha ki yazısında okuyabilirsiniz…

 

Devamı yakında Takip Kalın….

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here