Home Tüp Bebek Hikayeleri Tüp Bebek Hikayesi: 6 Tüp Bebek Denemesi

Tüp Bebek Hikayesi: 6 Tüp Bebek Denemesi

0
Tüp bebek hikayesi 6 deneme

Merhaba arkadaşlar 2011 yılında evlendim…ilk günden beri çocuk istiyordum ve çok seviyordum kocamı… 3 aylık evli iken kadın doğumcuya gittim iltihap için gittim her şey çok güzel dedi isterseniz çocuğunuz hemen olur dedi umutluydum.

Aradan 7 ay geçti çocuk yoktu eşim doktora gitmeye karar verdi üroloji doktoruna gittik ve sprem sayısı 5 milyon hız düşük çok kötü olduk 6 aylık tedavi verildi sonuçta değişen bir şey yok başka üroloji falan derken 1.5 yılı geride bıraktık. Ve eşimde VARİKOSEL olduğunu öğrendik ..yeniden bı yıkım oldu ameliyat şart dedi doktorumuz …

Varikosel için doktor araştırmaları yapıldı sonucunda iyi bir doktor bulduğumuza inandık ve gittik eşim varikosel ameliyatı oldu her şey çok güzel geçti 3 aylık antioksidan da verdi doktorumuz 3 ay sonra test icin üroloji doktorumuza gittik aman Allahım sayı 1 milyona düşmüş ve hareket gittikçe düşmüştü ..Yikildik resmen doktor hiç zaman kaybetmeden tüp bebeğe gidin dedi ..Hatta anlaşmalı olduğu merkezin yerini tarif etti ama kafamız dağılmış hiç doktoru duymadık bile eşimle hastaneden çıktık merkeze gitmek için sora sora bulduk Allah’ım nasıl günlerdi. Merkeze gittik doktor görüştük üzülecek bir şey yok neden bu haldesiniz dedi elimizde sprem var sağlıklı yumurta var olacak dedi inandık …

Tüp bebek hikayesi-6

Evet şimdi ilk tüp bebek başladım ilaç kullanmaya 9 yumurta toplandı 7 tanesi işleme alındı 2 tane dollendi 3.gun 1 tane kaldı ve transfer edildi 12 gün boyunca bekle ve test gunu test yaptım negatif nasil negatif olur tüp bebek yaptım diyordum dışarda bebeğim olustu ben onu taşıyorum diye düşünüyordum ..doktoru aradım evet sizden umutlu idik neden olmadı bilmiyorum dedi gelin tekrar yapalım ..Şok oldum nasıl böyle söyler insan bir açıklama yapar ne yani sadece bekliyordum olmadı demek insan canını geleceğini emanet ettiği doktora yakışıyor mu … Tşk ederim gelmek istemiyorum dedim kapattım 3 aylık bir süreç de sürekli araştırma yaptım…

Oku: Tüp Bebek Tedavisi(IVF) Aşamaları ! Adım Adım Tüp Bebek

İlk negatif tüp bebekten sonra araştırma yapmaya devam ettim neden tutmaz diye ..Eşimle beraber kromzom analizi yaptık Ben kan pıhtılaşma testi yaptım gibi bir çok test ve eşimin KROMOZOMLARİ SORUNLU CİKTİ … Doktor normal bi tüp bebek asla olmaz dedi yeni bir yıkım yeni bir hayal kırıklığı …Benim kan da pıhtı çıktı … Eve geldik bir süre geçti yeniden merkez araştırmaya baktım artık zor bir hasta grubuyuz diyorduk ..Urfa’da oturuyorum ilk deneyim Gaziantep de oldu.

2.Tüp bebek deneyimimiz

ikinci için iyi bir merkez istiyordum Ankara’yı tercih ettik merkez ismi söylemiyorum kimsenin kafasını karıştırmak istemiyorum..
Ben yalniz gittim merkeze sora sora gittim doktorla görüştüm size ilaç için rapor çikaracam falan dedi neyse başladık … 10 yumurta toplandı diğer gün aradılar merkeze gelin dediler kalktık gittim doktor kızım sprem kötü yumurta da çok iyi değildi hiç döllenme olmadı kaç defa daha yaparsan belki hep böyle olur dedi … Allah’ım nasıl bir şey bu doktor ne diyor hani bir yumurta bir sprem yetiyordu para iadesi yapıldı dışarı çıktım ağladım 1 saat boyunca dışarıda bekledim sonra yavaş yavaş gitmeye başladım kız kardeşim Ankara’da okuyordu onu evine gittim orda oturdum ağladım nasıl bir şeydi bilmiyorum akşam otobüs biletini kestim eve döndüm ahh ve Ankara sen bile çare olamadin bana yol boyunca agliya agliya gittim …ve büyük bir boşluk …

3.Tüp bebek Deneyimimiz

Geride 6 yılı bıraktık kendimizce sorunumuzu bulduk sanıyorduk biz de döllenme problemi var bu yüzden döllenmeye etkileyecek yeni yöntemler aradık ve elektro piazza yöntemine karar verdik tekrar yeniden Ankara’ya yeni bir merkez yeni bir doktor ile görüşmeye gittik görüşmemiz çok güzel geçti ve orada yapmaya karar verdik.

Şimdi yeniden yumurtalar büyütülmeye başlatıldı. 8 tane yumurta büyüdü. Elektro Piazza denendi 4 tane döllendi bizim için o kadar büyük bir başarıydı ki sevincimi anlatamazdım 5 güne kadar bekledik geriye 2 tane embriyo kaldı… Bizim için büyük bir başarıydı ngs yapıldı. Sağlıklı bir embriyo transfer edildi 12 gün dinlenme süreci ardına büyük bir negatif daha Allah’ım sağlıklı ve 5 güne kadar gelen bir embriyo neden tutmaz.

Yeniden büyük bir hayal kırıklığının büyük bir umutsuzluk ile geri geldim memleketime. Doktorumla konuştum isterseniz yeniden deneyelim yumurtaları havuz yapalım gerekirse TS ile alalım kromozom translokasyon olduğu için döllenme problemi oluyor dedim şimdilik yapmak istemediğimi maddi manevi hazır olmadığımızın söyledim.

İlgili: Embriyo Transferi Sonrası Beni Neler Bekliyor?

O kadar yorgundum ki..galiba artık yapayalnızım ve bunu kabul etmem gerektiğine inanıyordum çünkü ne yaptıysam olmadı yeniden araştırmaya başladım döllenmesi için ekstradan elimizde daha fazla embriyo olması için ne yapmamız lazım yeniden ürolog doktorlarına gittik bize tese önerildi. Çünkü eşimin DNA hasar sorunu da vardı. Sağlıklı sandığımız spermlerde bile hasar olabileceğini söylediler ve sürekli sperm suçlandı. Yeniden büyük büyük bir boşlukla beklemeye devam ettik bu arada bitkisel kürler türbeler ne gerekiyorsa hepsini yapıyorduk ama Rabbim nasip etmeyince olmuyordu.

Devamı Gelecek Takipte Kalın…

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here