Tüp Bebek Merkezi Seçiminde Uzman Kadronun Önemi

0

Umut var olduğu sürece yaşamlarımız güzeldir. Çiftlerin gerçekleşmesini arzu ettiği umutlarının başında hayatlarına girecek minik misafirlerini beklemek gelir. Çeşitli sebeplerle doğal düzenin aksaması sonucu çözüm arayışında en çok tercih edilen yöntemi tüp bebektir. Tedaviye karar verildiği anda doğru tüp bebek merkezi seçilmesi ikinci önemli adımdır. Maddi, manevi olanakların seferber edildiği süreci huzurla devam ettirmek, meyvesini alarak sonuçlandırmak teknik yeterliliğin yanında gerekli sorumluluğa, anlayışa sahip tüp bebek merkezi bünyesinde çalışan uzman kadro kalitesi ile mümkündür.

Tüp Bebek Merkezi Seçiminde Mesleğe Saygının Önemi

İnsan ilişkilerinin hâkim olduğu meslek gruplarında güler yüz, sevgi ve saygı ayrı bir yere sahiptir. Söz konusu bebek olduğunda hassasiyet artacaktır. Karar verilme aşamasında tüp bebek merkezi bünyesinde çalışan kadro tarafından gösterilen güler yüzün yanında sevgi, saygı tedavi sürecinde devam ettiği takdirde yaşanacak tatsızlıkların giderilmesi de kolaylaşacaktır. Tüp bebek merkezi bünyesinde oluşturulmuş kadro elemanlarının birbirlerine olan güvenleri şüphesiz anne-baba adaylarına da yansıyacaktır. Tecrübeli doktorun varlığı ve onu destekleyen özverili, işine saygılı asistanlarının doğru zamanda doğru şekilde sürece dâhil olabilmeleri, güncellenmiş akademik bilgi ile donanmış olmalarına karşılıklı güven de eklenince başarı kaçınılmazdır. Mesleğe saygının yansıması olan bu özellikler tedavi sürecini huzurlu kılan şartların başında gelir.

İlgili Yazı:Tüp Bebek Tedavisine Hazır Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Sonuç: Eve Sağlıklı Bebek Götürme Oranı

Tüp bebek teknolojisi günden güne yeniliklerle kendini geliştirmektedir. Bu yeniliklerin akademik düzeyde takip edilebilmesi, hastaların yeniliklerden faydalandırılabilmesi “eve sağlıklı bebek götürme oranını” doğrudan olumlu şekilde etkilemektedir. Teknolojinin ekip ve ekipman düzeyinde takip ediliyor olması tüp bebek merkezi açısından mesleğine aynı zamanda anne-baba adaylarına gösterdiği saygıyı ortaya koymaktadır. Hal böyle olunca tüketici olarak takip ettiğiniz dünyadaki yeniliklerden haberi olmayan ekibi barındıran merkezin yetkinliği ve güvenilirliği ciddi şekilde şüphe uyandırmalıdır.
Ekibin liderliğini yetkin doktorlar yapıyor olsa dahi tecrübeli embriyologların başarıya giden yoldaki etkileri hayli büyüktür. Özverili, mesleğini seven hemşirelerin, tecrübeli teknisyenlerin, ilgili hasta danışmanlarının etik kurallara saygılı tavırlarının sürece katkısı yadsınamaz.

Oku: Tüp Bebek Tedavisi(IVF) Aşamaları ! Adım Adım Tüp Bebek

Nihayetinde ekibin verimli, sonuca odaklı şekilde çalışabilmesi, koordinasyonun başarılı şekilde sağlanabilmesi uzman doktorun önderliğinde güler yüz, sevgi, saygı ve karşılıklı güven sayesinde mümkündür.

Aynı çatı altında yetkin, tecrübeli insanları toplayarak bunu hizmet şeklinde sunmayı başarabilen tüp bebek merkezi seçilmeyi hak ediyor demektir. Bu bağlamda hatırlatmak gerekir ki dikkatinizi çektiğimiz yetkinlikte ekibi aynı çatı altında toplamak maliyetli iştir. Tüp bebek tedavisinin maliyetini yükselten sebeplerin başında bu unsur gelir. O halde merkez seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken diğer ölçüt de talep edilen ücretin ortalamanın çok altında olmaması gerekliliğidir. İndirimle birlikte aldığınız riskin farkında olmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here