Tüp Bebek Tedavisi Kaç Gün Sürer ?

0

 

Tüp bebek tedavisi süresi genel olarak kişinin özel durumlarına ve çeşitli bünye sorunlarına göre değişmektedir. Ancak tüp bebek tedavisine başlamak istiyor iseniz ve bu yol da bir adım atacaksanız kesinlik ile çok sabırlı olmanız gerekmektedir. Moralinizi asla düşürmemeli ve pozitif düşünmeye odaklanmalısınız. Tüp bebek tedavileri bazen çok uzun sürebilmektedir. Bu süre boyunca bir aşama kaydedilmemişte olabilir.
Tüp bebek tedavisine başlarken bu durumun kesin bir tedavi yöntemi olacağını asla düşünmeyin. Çünkü tüp bebek tedavisi kesin sonuçlar veren bir tedavi yöntemi değildir. Tedaviye başlamadan önce kendinizi bu üzücü duruma alıştırmanız çok önemlidir. Tüp bebek tedavisini defalarca deneyip uzun bir tedavi sürecinden geçseniz bile bazen bebek sahibi olamayabilirsiniz. Ancak bazen tek deneme de kısa bir süre içerisin de bebek sahibi olmanın heyecanını yaşayabilirsiniz.

Tüp bebek tedavisine genel olarak bayanın adet olması ile başlanır. Adet kanamasının başlamasından sonra başlayan bu zorlu tedavi süreci yaklaşık olarak 12 ile 14 gün arasın da değişerek yaşanılan bir dönemdir. Bu tedavi sürecinin çeşitli nedenlere bağlı olarak uzaması ya da kısalması mümkündür ancak tahmini tedavi süresi bu şekil de ifade edilmektedir. Tüp bebek tedavisine başlamak için bayanın yumurtalık testlerini tekrarlayarak gelişimleri görmek adına bu dönem içerisin de sık sık ultrason kontrolleri yapılmaktadır. Tedavi süreci başladığından itibaren bu testler ve kontroller sürekli olarak yapılmaktadır.

Bu süreç içerisin de sürekli olarak kontrol edilen yumurtalıkların gelişimi sağlandığı görülür ise çatlatma evresine geçilir. Bu bir iğne yardımı ile yumurtalıkların çatlatma sonucun da oluşmaktadır. Bu şekil de hemen bayanın eşinden spermler alınır. Bu spermler laboratuvar ortamın da sıkı bir incelemeden geçer.

Bu inceleme sonrasın da spermler arasın da en kalitelileri ve en hareketlileri seçilerek bayanın yumurtalıklarına rahim kanalı yolu ile transfer edilir. Bu durum oldukça etkili bir yöntemdir. Bayanın hamile kalma şansını çok büyük oran da artırmaktadır. Tedavi süreci uzun ve aşamalı bir şekil de oluşmuş olsa da bir az sabırlı olmak gerekecektir. En önemlisi de olumsuz bir sonuçla karşılaşılsa bile asla yılmamalıdır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here